O przedszkolu

Przedszkole Nr 150, przy ulicy Prałatowskiej 12 w Warszawie zostało otwarte w marcu 1987 roku.

Położone jest na osiedlu w okolicy Parku Wiecha i Teatru Rampa.

Posiada własny ogród i dwa oddzielne place zabaw.

Mamy 5 oddziałów do których corocznie przyjmowanych
jest ok. 140 dzieci w wieku 3-5 lat.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra nauczycieli mianowanych i dyplomowanych oraz zawsze uśmiechnięty personel niepedagogiczny.

Na stałe zatrudniony jest psycholog i logopeda.

Pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Nasze Przedszkole", oraz programy własne m.in. program adaptacyjny, ekologiczny, wychowawczy.

Prowadzimy zdrową kuchnię, dostosowaną do potrzeb
i upodobań dzieci, otwartą na zalecane przez specjalistów diety.

Naszym celem jest:

• traktowanie każdego dziecka jako odrębnej, niepowtarzalnej osobowości;
  • stymulowanie indywidualnego rozwoju dziecka;
  • uczenie dzieci wiary we własne siły, umiejętności podejmowania śmiałych decyzji i związanego z nimi ryzyka;
  • przekazywanie dzieciom wartości tj.: dobro: piękno, szlachetność, uczciwość, tolerancję, przyjaźń i szacunek;
  • podnoszenie jakości pracy przedszkola.

Kto je realizuje:

• wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna;
  • logopeda;
  • psycholog;
  • instruktorzy zajęć dodatkowych.

Jak to robimy:

• modyfikujemy treści programowe dostosowując je do indywidualnych potrzeb i możliwości poszczególnych dzieci;

• stosując ciekawe i różnorodne metody pracy np.: programy autorskie, które rozwijają i wspierają aktywność dziecka;
  • tworzymy różnorodne "kąciki zainteresowań", dając dzieciom możliwość wybory form aktywności.